DS Busuit - Premium Business Template for Joomla!

         Ankara YEF Günleri 2015

Site İstatistikleri

Üyeler : 837
İçerik : 75
Web Bağlantıları : 3
İçerik Tıklama Görünümü : 7197398
Hızlandırıcı ve Parçacık Fiziğinde Bilgisayar ve Uygulamaları Okulu 2015 PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 11 Aralık 2014 15:00

1 - 8 Şubat 2015, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, Türkiye

Hızlandırıcı ve parçacık fiziği dallarında, yurtiçi ve yurtdışı çeşitli enstitülerde araştırmalarını yürüten Türk bilim insanları, bu alanlarda çalışmalar yapan yüksek lisans öğrencilerine deneyimlerini aktarmak, ve bu geçiş sürecini kolaylaştırmak üzere “Hızlandırıcı ve Parçacık Fiziğinde Bilgisayar ve Uygulamalar” okulunu hayata geçirmişlerdir.

Şubat 2015’de HPFBU’nun dördüncü yinelemesi Anadolu Üniversitesi'nde ileri sürüm HPFBU+ olarak yapılacaktır. HPFBU+ önceki çalışmalara katılanların önerileri doğrultusunda bu çalışmayı basit ve ileri düzey olarak ikiye bölme konusunda ilk adım olarak değerlendirilmelidir.

Düzenlenecek olan etkinliğe katılacak genç araştırmacıların yol ve konaklama giderleri için TÜBİTAK’ın 2217 Lisansüstü Yaz Okulu ve Benzeri Diğer Etkinlikleri Destekleme Programı’na başvuru yapılacaktır. Destek verilmesi halinde Düzenleme Kurulu’na yapılmış olan destek başvuruları değerlendirilecektir.

Okul hakkındaki bilgilere okulun web sitesinden erişebilirsiniz:

http://hpfbu.web.cern.ch/hpfbu/HPFBU2015/HPFBU2015.html

alt

 

 

Duyuru

Dergimizin kuruluşundan bu yana değerli emekleri bulunan, Yayın Kurulu üyelerimizden ve Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Fizik Mühendisliği Bölümü hocalarından, kıymetli bilimadamı Doç. Dr. Korkut Okan OZANSOY28.12.2013 tarihinde vefat etmiştir.

Bilim camiamıza, ailesine ve dergimiz üyelerine başsağlığı dileriz.


1976 - 2013

Duyuru

Kendi makalelerinizin de değerlendirilmesini ve sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız

fzkdunyasi@gmail.com

adresine göndermeniz yeterli!!